2021 metų plytelių tendencijos

Naujasis terrazzo, akmens ir marmuro raštų realizmas, biofilija.

Biofilija

 

Terminas biofilija (biophillia) reiškia dizaino pritaikymą aplinkai, meilę gamtai. Tokio dizaino tikslas – sukurti stiprius ryšius tarp gamtos ir žmogaus sukurtos aplinkos, kurie gali būti naudingi sveikatai ir gerovei. Ši tendencija susijusi su sveiko gyvenimo būdo dizaino (wellness design) banga, kuri labai augo nuo pandemijos pradžios. Kalbant apie plyteles, tai būtų medienos imitacijos plytelės, sukuriančios stiprų vidaus ir lauko susietumo jausmą. Tendencijos juda link kuo natūralesnės ir mažiau apdirbtos medienos įvaizdžio. Tokių plytelių pasirinkimas namams yra saugus ir laiko patikrintas variantas, nes mediena visuomet erdvėms suteikia jaukumo ir šiltumo.

 

Spa stilius

 

Šiemet tendencingos plytelės, kurios spalvomis ir tekstūra primintų smėlį, jūrą ir dangų. Ši tendencija taip pat susijusi su biofilija, kaip būdas įnešti lauką į vidų, į namus. Švelnūs mėlyni ir žalsvi tonai, tekstūriniai neutralūs paviršiai padeda emociškai atsipalaiduoti, kuria ramią atmosferą. Norint sukurti spa įvaizdį spalviniai tonai turėtų būti švelnūs, nugesinti.

 

Labai dideli formatai

 

Labai didelių formatų plytelės taip pat susijusios su spa įvaizdžio tendencija, nes jos viską funkcionaliai ir estetiškai apjungia. Tokios plytelės dažnai naudojamos stalviršiams, dušo sienoms ar didelei atvirai sienai, kaip interjero akcentinė puošmena. Dar vienas šių plytelių privalumas – galimybė vizualiai padidinti mažą erdvę, ypač jei pasirenkamas blizgus paviršius ir šviesūs atspalviai.

 

Akmens ir marmuro rašto realizmas

 

Marmuro rašto plytelės jau yra tapusios amžina klasika ir visada atrodys skoningai bei stilingai. Šiais metais marmuro raštas vis dar lieka kaip stipri tendencija. Ypač populiarios labai didelio formato plytelės, imituojančios kitus natūralius pusbrangius akmenis – oniksą, agatą, amazonitą ir pan. Technologijos leidžia jas pagaminti tokias realistiškas, kaip niekad anksčiau. Tokiomis plytelėmis puoštas interjetas suspindės prabanga, amžinumo įvaizdžiu.

 

Naujasis terrazzo

 

Terrazzo stilius kaip tendencija bėgant dešimtmečiams vis sugrįžta. Terrazzo bumas buvo 70-aisiais, tačiau jo ištakos siekia XV amžiaus vidurį, kuomet Venecijoje atsirado “Venecijos terasa”. Šiuolaikinis terrazzo siūlo žaismingą, energingą efektą vidaus ir lauko erdvėms, o jo spalvų paletė yra gerokai nutolusi nuo neišraiškingų pilkšvų tonų, anksčiau sietų su terrazzo. Nuo smulkių iki labai didelių formatų, terrazzo stilius duoda mums galimybę sukurti unikalias erdves. Tokiomis plytelėmis iškloję visas namų grindis – suteiksime jiems vientisumo ir tęstinumo pojūtį.

 

Veidrodinis blizgesys

 

Labai blizgūs (high gloss) paviršiai lieka tendencingi ir šiemet. Tokios plytelės sukuria dramatišką prabangos ir glamūro įspūdį, išraiškingas erdves. Ypač įspūdingai ir prabangiai atrodys didelio formato, marmuro ar kitų natūralių akmenų raštų blizgios plytelės.

Galerija

Susijusios kolekcijos