Akmens masės plytelės

Akmens masės plytelės – tai keramikinių plytelių atmaina, kurių bendras vandens masės įmirkis yra mažesnis nei keramikinių (iki 0,5 {b745600886b5cec900a6ef332ea8e1ff32b6647a89225718c8798a9b2270340d}). Jos gaminamos iš tų pačių medžiagų, tačiau skiriasi tuo, jog panaudotų žaliavų proporcijos skiriasi. Pagrindiniai gamybiniai skirtumai:

  • Keramikinė danga ir jos įmirkis yra didesnis, o tam, kad sumažinti akmens masės plytelių įmirkį naudojama didesnė suspaudimo jėga.
  • Palengvinti molio formavimą naudojami plastifikatoriai bei kiti priedai, nenaudojami kitų plytelių gamyboje.
  • Akmens masės plytelės deginamos krosnyse su aukštesne temperatūra nei keraminės plytelės.

Akmens plytelės, gaminamos būtent šiais metodais ne tik turi labai mažą vandens įmirkį, bet taip pat tampa gerokai patvaresnės, atsparios šalčiui, todėl puikiai tinka naudoti ne tik viduje, bet ir lauke. Taip pat jos tinka tiek sienoms, tiek grindims. Norintiems išskirtinio dizaino gaminių galime pasiūlyti galimybę akmenines plyteles glazūruoti. Glazūravimas vyksta kuomet skystas stiklas padengiamas ant paviršių tampa kietu dekoratyviu paviršiumi. Glazūruotos akmens masės plytelės – puikus išskirtinio interjero sprendimas, glazūra suteikia neribotą raštų bei spalvų galimybę.

Kita vertus, neglazūruotos akmeninės nėra tokios spalvingos ir raštuotos, tačiau dažniausiai jų spalva būna intensyvesnė ir ilgiau išlieka plytelėms dėvintis, jas galima kloti taip pat ir tokiose vietose, kuriose plytelės bus intensyviai mindžiojamos ar kitaip žalojamos.

akmens mases plyteles

Akmens masės ir keramikinių plytelių skirtumai

Didžiausias šių plytelių pranašumas yra jų atsparumas, patvarumas bei vandens sugeriamumas, todėl, kaip minėjome, jos ir klojamos būtent tose vietose, kur būna dažnai dėvimos. Šios plytelės neturi konkurentų klojant jas atvirose patalpose, tačiau keramikinės – estetiškai gražesnės, todėl taip pat išlieka populiarios.

Kiti pagrindiniai akmens masės plytelių privalumai:

  • Atsparios ne tik šalčiui, bet ir karščiui, temperatūrų pokyčiams, UV saulės spinduliams (neblunka, nekeičia spalvos).
  • Nedegios bei turi atsparumą cheminėms medžiagoms.
  • Kadangi jos yra atsparios šalčiui bei turi mažą vandens įgeriamumą, nesusidaro terpė mikroorganizmams kauptis, prie jų mažiau limpa dulkės, todėl jos išlieka švarios.
  • Klojant keramikines plyteles reikia būti atsargiems, saugotis nuo netyčinio dažų patekimo ant plytelių, tačiau akmens masės plytelės yra jiems atsparios, dažus lengva nuvalyti įprastais valikliais.

Jos dažniausiai klojamos koridoriuose, lauko terasose, negyvenamose patalpose, tokiose kaip kontoros, taip pat naudojamos ne tik grindims, bet ir sienoms, kitaip tariant, šios plytelės klojamos ten, kur jų suderinimas nėra aktualus bei nesistengiama išgauti ypatingos estetikos.

Atskirti akmens masės plyteles nuo keramikinių yra gana sudėtinga, paprasčiau būtų paklausti pardavėjų arba pasižiūrėti į etiketę, tačiau jei vis dėlto labai domitės šiais gaminiais, jas atskirti galite iš:

  • Dažniausiai daromos iš balto molio, todėl kitoje pusėje plytelės bus ne rausvo atspalvio, tačiau pilkšvo.
  • Jeigu plytelės neglazūruotos atskirti yra sudėtingiau, nes atspalviai daugmaž vienodi. Yra galimybė jas atskirti ir iš užrašų, esančių antroje plytelių pusėje: „gres“, „porcellanato“, „porcelinico“, „frost proof“, snaigės simbolio bei kitų.
  • Glazūra šioms plytelėms taikoma rečiau, jos taip pat dažniausiai būna didesnių išmatavimų.

Mūsų įmonė UAB „EUROKERAMIKA“ turi didelį pasirinkimą įvairių akmens masės plytelių, kurios pasižymi aukščiausia kokybe, išskirtine estetika bei ilgaamžiškumu.